Op. Dr. Emre Karatekelioğlu

Kadın Sağlığı ve Has. Uzmanı
- 1970 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini Ankara’da tamamladı.
- 1993 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Çukurova Üniversitesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasına başladı.
- 1999 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu. Takiben Almanya Düsseldorf’ ta Zentrum Für Reproductionz Medizine’ de Prof. Dr. Hugo Verhooven ile başta Tüp Bebek olmak üzere yardımcı üreme teknikleri üzerine çalışmalar yaptı.
- 2001 yılından İstanbul’ da özel bir Tüp Bebek Merkezinde göreve başladı.
- 2005 yılında Dr. Haşim Cemaloğlu ile birlikte yaptığı çalışma ESHRE (Europan Societyof Human Reproduction and Emryology) tarafından en iyi genç araştırmacı dalında ödüle aday gösterildi.
- 2007 yılında Metropolitan Florence Nightingale hastanesi Tüp Bebek Bölümü Tıbbi Direktörü oldu.
- 2010 yılında dünyanın sayılı Tüp bebek gruplarından İspanyol IVI (instituto valenciano de infertilidad) grubun İstanbul ‘da açtığı tüp bebek merkezin ‘de çalışmaya başladı.

- 2012 yılında İstanbul Tüp Bebek Merkezi’nde çalışmaya başladı. Halen çalışmalarına bu merkezde devam etmektedir.

* Dr. Emre Karatekelioğlu tüp bebek ve kısırlık konusundaki bilgi birikimi ile İstanbul da kalitesi kabul edilmiş Tüp bebek merkezleri ile koordineli çalışarak siz değerli çiftlerimize hizmet vermektedir.
* Üreme endokrinolojisi, kısırlık ile ilgili cerrahi girişimler (Laparoskopi ve histeroskopi), tüm yardımla üreme teknikleri özel ilgi alanlarıdır.
ASRM (AMERICAN SOCIETY FOR REPRODUCTIVE MEDICINE), ESHRE (EUROPAN SOCIETY OF HUMAN REPRODUCTION AND EMBRYOLOGY) TSRM (TURKISH SOCIETY OF REPRODUCTIVE MEDICINE) üyesidir.
* İyi derecede İngilizce bilen Dr. Karatekelioğlu evli ve iki çocuk babasıdır.