Op. Dr. Aret Kamar

Kadın Sağlığı ve Has. Uzmanı Tıbbi Direktör
1967 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini Esayan Lisesi’nde bitirdikten sonra, orta ve liseye Özel Pangaltı Lisesi’nde devam etti. 1983-1984 öğretim yılında liseyi bitirdi.

Üniversite sınavında, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ne girmeye hak kazandı. 1984 yılında üniversiteye başladı. 1989 yılında üniversite bittikten sonra, Tıpta Uzmanlık Sınavı’nı kazanarak, 1990 yılında Taksim İlk Yardım Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde, ihtisas yapmak üzere, asistan doktor olarak çalışmaya başladı.

1995 yılı başında, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı oldu. Mecburi hizmet için Denizli Buldan Devlet Hastanesi’nde 30 Ağustos 1995′te göreve başladı.Göreve başladıktan 3 yıl sonra 1998′de hastane başhekimi olarak atandı. 7 yıl kadar da başhekimlik yaptı. Asistanlığı ve uzman doktorluğu süresince, endoskopi (kapalı ameliyatlar) ve infertilite (kısırlık) ile ilgilendi. Asistanlığı sırasında, o zamanlarda daha tüm dünyada yeni uygulama alanı bulan, bugün ise güncel teşhis yöntemleri arasına giren, sonohisterografi ve histereskopi konularında çalıştı.

Kısırlık tedavisinde yeni bir ilaç alternatifi olan aromataz inhibitörleri ile ilgili çalışmalar ve yayınlar yaptı. Denizli’deki görevi esnasında 2003 yılında, 6 ay süreyle Ege Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi’nde çalışarak tüp bebek sertifikası aldı.2005 yılında devlet memuriyetinden istifa etti. İstifa ettikten sonra İstanbul-Gümüşsuyu / Taksim’de İstanbul Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi’ni kurdu. Halen kadın hastalıkları ve doğum hekimliğinin yanında, kısırlık ve tüp bebek alanında çalışmalar yürütmekte ve sosyal bir yara olan infertilite konusunda insanlara yardımcı olmaya çalışmaktadır. Evli ve iki kız babasıdır.
ArabicBulgarianChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkishUkrainian
Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşabilirsiniz