Op. Dr. Sertan AKSU

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
1981 yılında Osmaniye'de doğdu.
İlk öğrenimini İskenderun Mithat Paşa ilkokulunda bitirdikten sonra, liseye Çukurova Lisesinde devam etti. 1998 yılında Üniversite sınavlarında, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesine girmeye hak kazandı. 2004 yılında üniversite bittikten sonra, Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde, ihtisas yapmak üzere, asistan doktor olarak çalışmaya başladı. ( 21 Temmuz 2005)

21 temmuz 2010 tarihinde, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı oldu. Mecburi hizmet için kura çekerek, Körfez Devlet hastanesinde 2010 yılında göreve başladı. Mecburi hizmet yükümlülüğünün ardından 2014 yılında İstanbulda Amerikan Hastanesi Tüp bebek merkezinde çalışmaya başladı. Tüp bebek eğitimini de Amerikan hastanesinden sertifika alarak tamamladı. 2016-2019 yılları arasında Özel Avicenna Hastanesinde çalıştı. 2019 yılında halen çalışmakta olduğu İstanbul Tüp Bebek Merkezinde aktif olarak göreve başladı.

Asistanlığı sırasında, özellikle infertilite ve endoskopik cerrahi ile ilgilendi.
Uzmanlık tezini İnfertilitesi olan hastaların endometriumlarının immunolojik değerlendirilmesi üzerine yaptı. Mesleki ilgi alanlarının başında özellikle ağrının ve hastane kalış süresinin minimum olduğu laparoskopik operasyonlar ve kapalı kadın doğum ameliyatları bulunmaktadır.

Evli, Derin ve Deniz adında iki oğlu vardır.